Samsung SL10D10 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | SL10D10 |
| Display Panel | |
| Display Type: | Active Matrix LCD |
| Diagonal Screen Size: | 10.2 in |
| Viewable Size: | 10.2 in |
| Max Resolution: | 800 x 480 |
| Broadcast Standards | |
| Broadcast Format Displayed: | 480p (EDTV) |
| Physical Specifications | |
| Height: | 13.2 in |
| Width: | 15.9 in |
| Depth: | 5.9 in |
| Weight: | 3 lbs |
| Interface | |
| Input: | A/V (Composite) Analog Coaxial(RF) |
| Other Features | |
| Included Components: | DirectTV Tuner Media Receiver Speakers User Manual Wall Mounting Hardware XM Tuner |
| Remote Control: | Universal Remote |
| General Features: | Headphone Jack Multi-Language Menu Radio Tuner SAP |
| Dimensions | |
| Weight: | 3 lbs |
| Additional Specifications | |
| Depth: | 5.9 in |
| Diagonal Screen Size: | 10.2 in |
| Display Type: | Active Matrix LCD |
| Height: | 13.2 in |
| Mounting: | Desktop Wallmount |
| Output: | Audio - Line Out (1/8" Mini) |
| Max Resolution: | 800 x 480 |
| Viewable Size: | 10.2 in |
| Width: | 15.9 in |
| Audio Format Supported: | Stereo |
| Broadcast Format Displayed: | 480p (EDTV) |