Samsung UE22F5410AKXXU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | UE22F5410AKXXU |
| Display Panel | |
| Display Type: | LED-LCD TV w/ LED Backlight |
| Diagonal Screen Size: | 22 in |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Broadcast Standards | |
| Broadcast Format Displayed: | 1080p |
| Digital Tuner: | DVB-C (MPEG4) DVB-T (MPEG4) |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB Yes Ethernet Yes CI Yes |
| Audio Video Connectors: | HDMI Yes Component Video Yes Composite Video Yes SCART Yes Digital Audio Yes Headphone Yes |
| HDMI Version: | HDMI 1.4a |
| Other Features | |
| Smart TV: | Yes |
| Included Network Card: | Ethernet |
| Green Compliance: | CEC |
| Physical Specifications | |
| Height: | 341.40 mm |
| Width: | 519.60 mm |
| Depth: | 155.40 mm |
| Depth Without Stand: | 44.8 mm |
| Weight: | 3.10 kg |