Samsung UE32F4510AKXXU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | UE32F4510AKXXU |
| Display Panel | |
| Display Type: | LCD w/ Edge LED Backlight |
| Diagonal Screen Size: | 32 in |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Max Resolution: | 1366 x 768 (WXGA) |
| Display Refresh Rate: | 100 Hz |
| Broadcast Standards | |
| Broadcast Format Displayed: | 720p (HDTV) |
| Broadcast Format Supported: | 720p (HDTV) |
| Digital Tuner: | DVB-T DVB-S2 DVB-C |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus Ethernet - RJ45 |
| Audio Video Connectors: | SCART Headphone HDMI DVI Digital Audio Composite Video Component Video |
| Other Features | |
| Smart TV: | Yes |
| Included Network Card: | Wireless Ethernet - IEEE 802.11b Wireless Ethernet - IEEE 802.11g Wireless Ethernet - IEEE 802.11n Wireless Ethernet - IEEE 802.11a Fast Ethernet |
| Physical Specifications | |
| Height: | 476.9 mm |
| Width: | 750.9 mm |
| Depth: | 207.8 mm |
| Depth Without Stand: | 59.3 mm |
| Weight: | 5.8 kg |