Samsung UE32F5000 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | UE32F5000 |
| Display Panel | |
| Display Type: | LCD w/ Edge LED Backlight |
| Diagonal Screen Size: | 32 in |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Display Refresh Rate: | 100 Hz |
| Broadcast Standards | |
| Broadcast Format Displayed: | 1080p (HDTV) |
| Broadcast Format Supported: | 720p (HDTV) 1080p (HDTV) 1080i (HDTV) |
| Digital Tuner: | DVB-T DVB-C |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus |
| Audio Video Connectors: | SCART Headphone HDMI Digital Audio Composite Video Component Video |
| Other Features | |
| VESA Mount: | 200 x 200 |
| Physical Specifications | |
| Height: | 505.8 mm |
| Width: | 738 mm |
| Depth: | 191.7 mm |
| Depth Without Stand: | 49 mm |
| Weight: | 5.6 kg |