Ideal for placement in a bedroom or dorm room, this 720p Samsung HDTV delivers a wide variety of colors and clarity, allowing you to relax and enjoy your favorite movies and shows. Connect your USB device directly for access to your photos, videos and music.
| Basic Info |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | UN24H4000AFXZA |
| Display Panel |
| Viewable Size: | 23.6 in |
| Diagonal Screen Size: | 24 in |
| Broadcast Standards |
| Broadcast Format Supported: | 720p (HDTV) |
| Interface |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus |
| Other Features |
| VESA Mount: | 75 x 75 |
| Physical Specifications |
| Depth Without Stand: | 1.9 in |
| Height: | 15.1 in |
| Width: | 22.1 in |
| Depth: | 6.4 in |
| Weight: | 9 lbs |
Samsung PN50C7000Samsung UN55HU7250