Experience a great picture with Samsung HD 720p LED TV. You can catch all the details of your favorite films and games.
| Basic Info |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | UN28H4000AFXZA |
| Display Panel |
| Viewable Size: | 27.5 in |
| Diagonal Screen Size: | 28 in |
| Broadcast Standards |
| Broadcast Format Supported: | 720p (HDTV) |
| Interface |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus |
| Other Features |
| VESA Mount: | 100 x 100 |
| Physical Specifications |
| Depth Without Stand: | 2.5 in |
| Height: | 17.1 in |
| Width: | 25.3 in |
| Depth: | 6.4 in |
| Weight: | 9 lbs |
Samsung PN50C7000Samsung HG40NA578LFXZA