Samsung UN32H5500AFXZA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | UN32H5500AFXZA |
| Display Panel | |
| Viewable Size: | 31.5 in |
| Diagonal Screen Size: | 32 in |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus Ethernet - RJ45 |
| Physical Specifications | |
| Depth Without Stand: | 1.9 in |
| Height: | 18.3 in |
| Width: | 28.4 in |
| Depth: | 6.4 in |
| Weight: | 11.6 lbs |