Samsung UN55ES6500REFURB Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | UN55ES6500REFURB |
| Display Panel | |
| Viewable Size: | 54.6 in |
| Diagonal Screen Size: | 55 in |
| Interface | |
| HDMI Version: | HDMI 1.4 |
| Interface Connection: | Serial USB - Universal Serial Bus Ethernet - RJ45 |
| Physical Specifications | |
| Depth Without Stand: | 1.9 in |
| Height: | 31.7 in |
| Width: | 49.5 in |
| Depth: | 10.9 in |
| Weight: | 39.5 lbs |