Samsung UN65H6350AFXZA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | UN65H6350AFXZA |
| Interface | |
| Interface Connection: | HDMI Yes Component Video Yes Composite Video Yes Digital Audio Yes USB Yes |
| Physical Specifications | |
| Depth: | 2.8 in |
| Weight: | 56.20 lbs |
| Height: | 33.3 in |
| Width: | 57.3 in |
| Additional Specifications | |
| Diagonal Size: | 65 in |
| General Features: | LED Backlight |
| Monitor Color: | Matte Silver |