Samsung UN85S9AFXZA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | UN85S9AFXZA |
| Display Panel | |
| Diagonal Screen Size: | 85 in |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB Yes Ethernet Yes |
| Physical Specifications | |
| Depth Without Stand: | 2.8 in |
| Height: | 64.40 in |
| Width: | 78.90 in |
| Depth: | 22.90 in |
| Weight: | 151.50 lbs |