Sansui SLED4680 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sansui |
| SKU: | SLED4680 |
| Display Panel | |
| Display Type: | LED-LCD TV w/ Direct LED Backlight |
| Diagonal Screen Size: | 46 in |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Contrast Ratio: | 1 000 000:1 |
| Display Refresh Rate: | 120 Hz |
| Response Time: | 5.50 ms |
| Broadcast Standards | |
| Broadcast Format Displayed: | 1080p |
| Digital Tuner: | ATSC |
| Interface | |
| Audio Video Connectors: | HDMI Yes VGA Yes Component Video Yes Composite Video Yes Digital Audio Yes Headphone Yes |
| Other Features | |
| VESA Mount: | 400 x 400 |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Physical Specifications | |
| Height: | 29.48 in |
| Width: | 43.97 in |
| Depth: | 10.03 in |
| Depth Without Stand: | 1.2 in |
| Weight: | 39.70 lbs |
| Additional Specifications | |
| Number of HDMI: | 3 |
| Green Compliance: | Yes |
| Analog Tuner: | NTSC |
| Product Model: | SLED4680 |
| Brand Name: | Sansui |
| Enhanced Refresh Rate: | 120 Hz |
| Frame Refresh Rate: | 120 Hz |
| Parent Retsku: | B004NEULEO |
| Comb Filter: | 3D Y/C |
| Response Time: | 5.50 ms |