Sceptre X409BVFHD Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sceptre |
| SKU: | X409BVFHD |
| Display Panel | |
| Static Contrast Ratio: | 5 000:1 |
| Diagonal Screen Size: | 40 in |
| Response Time: | 8 ms |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB Yes |
| Other Features | |
| VESA Mount: | 200 x 200 |
| Physical Specifications | |
| Depth Without Stand: | 4.5 in |
| Height: | 25.20 in |
| Width: | 36.50 in |
| Depth: | 11.10 in |