SunBriteTV SB3260HDSL Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | SunBriteTV |
| SKU: | SB3260HDSL |
| Display Panel | |
| Display Type: | LCD TV |
| Diagonal Screen Size: | 32 in |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Static Contrast Ratio: | 3 000:1 |
| Response Time: | 6.50 ms |
| Broadcast Standards | |
| Broadcast Format Displayed: | 720p |
| Digital Tuner: | ATSC |
| Interface | |
| Audio Video Connectors: | HDMI Yes VGA Yes Component Video Yes S-Video Yes Composite Video Yes Digital Audio Yes Headphone Yes |
| Physical Specifications | |
| Depth Without Stand: | 7.0 in |
| Weight: | 36.00 lbs |