Toshiba PA5012E1C0K Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PA5012E1C0K |
| Product Type | |
| Product Type: | Palm Held Camcorder |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | BSI CMOS |
| Image Sensor Quantity: | 2 |
| Image Sensor Size: | 1/3.2" |
| Lens Features | |
| Digital Zoom: | 10x |
| Focal Length: | 4.80 mm |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Flash Memory Memory Card |
| Video Capture Format: | Full HD |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Minimum Lux Rating: | 3 lux |
| 3D Ready: | Yes 3D |
| General Features | |
| LCD Screen Size: | 2.8 in |
| Flash Memory Capacity: | 128 MB |
| Power | |
| Battery Life: | 1.17 Hour |
| Dimensions | |
| Weight: | 286.0 g |