Fujifilm 15841875 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 15841875 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Effective Megapixels: | 10 Megapixel |
| Total Pixels: | 10000000 |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Lens Mount: | Fixed |
| Optical Zoom: | 5 X |
| Digital Zoom: | 5.7x |
| Max Aperture: | 3.3 1/f |
| Focal Length: | 5.10 mm to 25.50 mm |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Image Stabilization: | Electronic |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON Red-eye Reduction |
| Interface Connection: | 1 x USB 1 x Video Out 1 x DC Power In |
| Storage | |
| Memory Type: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |
| Installed Memory: | 24 MB |
| Dimensions | |
| Weight: | 5.10 oz |
| Height: | 2.3 in |
| Width: | 3.6 in |
| Depth: | 0.9 in |