Fujifilm 15989158 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 15989158 |
| Image Processor | |
| Effective Megapixels: | 12.2 Megapixel |
| Lens Features | |
| Camera Type: | High-end Digital Camera |
| Optical Zoom: | 18 X |
| Digital Zoom: | 6.3x |
| Focal Length: | 5 mm to 90 mm |
| Storage | |
| Memory Type: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Image Stabilization: | Optical |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON Red-eye Reduction |
| Interface Connection: | 1 x USB 2.0 USB 1 x DC Power In 1 x Video Out |
| Dimensions | |
| Weight: | 11.89 oz |
| Height: | 2.9 in |
| Width: | 4.3 in |
| Depth: | 3.2 in |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Digital Camera |
| Parent Retsku: | B0035JD0DW |