Fujifilm 16390952 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 16390952 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Effective Megapixels: | 16300000 pixels |
| Total Pixels: | 16500000 pixels |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Camera Body Only: | Body with Lens Kit |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Built-in Flash Accessory Shoe |
| Interface Connection: | USB HDMI |
| Wi-Fi: | Yes |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Lens Mount: | Fujifilm X |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital High Capacity (SDHC) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) Secure Digital (SD) Card |
| Dimensions | |
| Height: | 2.6 in |
| Width: | 4.6 in |
| Depth: | 1.5 in |
| Weight: | 9.9 oz |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Digital Camera |