Fujifilm 16421555 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 16421555 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Effective Megapixels: | 16300000 pixels |
| Total Pixels: | 16700000 pixels |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Camera Body Only: | Body with Lens Kit |
| Image Stabilization: | Sensor Shift |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Built-in Flash Accessory Shoe |
| Interface Connection: | USB HDMI |
| Wi-Fi: | Yes |
| Environmental Protection: | Water Resistant |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Mirrorless Interchangeable Lens Camera |
| Lens Mount: | Fujifilm X |
| Max Aperture: | 4 X |
| Focal Length: | 18 mm - 55 mm |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 27 mm - 84 mm |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital High Capacity (SDHC) Card Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) |
| Dimensions | |
| Height: | 3.5 in |
| Width: | 5 in |
| Depth: | 1.8 in |
| Weight: | 13.7 oz |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Digital Camera |
| Parent Retsku: | B00I15IE72 |