Fujifilm P10NC11730A Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | P10NC11730A |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | X-Trans CMOS II |
| Effective Megapixels: | 16.3 Megapixel |
| Total Pixels: | 16700000 |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Camera Body Only: | Body Only |
| Image Stabilization: | No |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON Slow Sync Rear Curtain Sync Suppressed Flash Commander Red-eye Reduction |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Mirrorless Camera |
| Lens Mount: | Fujifilm X-mount |
| Digital Zoom: | No |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) Secure Digital High Capacity (SDHC) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC UHS-I) |
| Dimensions | |
| Height: | 74.9 mm |
| Width: | 129.0 mm |
| Depth: | 37.2 mm |
| Weight: | 300.0 g |
| Additional Specifications | |
| Green Compliance: | WEEE REACH |