Fujifilm 43860739 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 43860739 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Number of Image Sensor Pixels: | 1310000 |
| Total Pixels: | 1310000 |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Digital Compact |
| Lens Mount: | Fixed |
| Digital Zoom: | 2 X |
| Storage | |
| Memory Type: | SSFDC/SmartMedia |
| Removable Flash Memory Included: | 8 MB |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 1.6 in |
| Maximum Video Capture Resolution: | 320 x 240 |
| Flash: | Built-in Flash Fill Flash |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus |
| Dimensions | |
| Height: | 3.9 in |
| Width: | 2.6 in |
| Depth: | 1.6 in |
| Weight: | 6.7 oz |
| Class: | Audio Visual Accessory |
| Category: | Cameras |