Fujifilm 43860870 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 43860870 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Number of Image Sensor Pixels: | 3200000 |
| Effective Megapixels: | 3.2 Megapixel |
| Total Pixels: | 3300000 |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 3 X |
| Max Aperture: | 10.8 1/f |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Digital Zoom: | 3.2x |
| Storage | |
| Memory Type: | xD-Picture Card |
| Removable Flash Memory Included: | 16 MB |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 320 x 240 |
| Flash: | Built-in Flash Redeye Reduction |
| LCD Screen Size: | 1.50 in |
| Interface Connection: | 1 x USB 1 x DC Power In |
| Dimensions | |
| Height: | 2.1 in |
| Width: | 3.9 in |
| Depth: | 2.6 in |
| Weight: | 6.20 oz |
| Class: | Audio Visual Accessory |
| Category: | Cameras |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B00009VSG6 |