Fujifilm P10NC11350A Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | P10NC11350A |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Effective Megapixels: | 16.2 Megapixel |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Image Stabilization: | Optical |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Auto Flash Flash ON Flash OFF Red-eye Reduction Suppressed Flash Slow Sync |
| Interface Connection: | HDMI USB |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Bridge Camera |
| Optical Zoom: | 46 X |
| Digital Zoom: | 2x |
| Max Aperture: | 2.9 1/f |
| Focal Length: | 4.30 mm to 197.80 mm |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 24 mm to 110 mm |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC UHS-I) Secure Digital Extended Capacity (SDXC) Secure Digital High Capacity (SDHC UHS-I) Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |
| Dimensions | |
| Height: | 86.9 mm |
| Width: | 122.6 mm |
| Depth: | 116.2 mm |
| Weight: | 577.0 g |
| Additional Specifications | |
| Green Compliance: | EuP REACH RoHS WEEE |