Fujifilm P10NC12650A Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | P10NC12650A |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Effective Megapixels: | 16300000 pixels |
| Total Pixels: | 16700000 pixels |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Image Stabilization: | Sensor Shift |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Built-in Flash Accessory Shoe |
| Interface Connection: | USB HDMI |
| Wi-Fi: | Yes |
| Environmental Protection: | Water Resistant |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Lens Mount: | Fujifilm X |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital High Capacity (SDHC) Card Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) |
| Dimensions | |
| Height: | 89.8 mm |
| Width: | 129 mm |
| Depth: | 46.7 mm |
| Weight: | 390 g |
| Additional Specifications | |
| Green Compliance: | REACH WEEE |