Fujifilm Z70BERRYRED Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | Z70BERRYRED |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1280 x 720 |
| Flash: | Auto Flash Flash ON Flash OFF Red-eye Reduction |
| Interface Connection: | 1 x USB 2.0 USB 1 x Video Out |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 5 X |
| Digital Zoom: | 6.3x |
| Focal Length: | 6.40 mm to 32 mm |
| Dimensions | |
| Height: | 2.2 in |
| Width: | 3.6 in |
| Depth: | 0.8 in |
| Weight: | 4.39 oz |