Panasonic DMCGH4EBK Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | DMCGH4EBK |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | Live MOS |
| Effective Megapixels: | 16.1 Megapixel |
| Total Pixels: | 17200000 |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Camera Body Only: | Body Only |
| Image Stabilization: | No |
| Maximum Video Capture Resolution: | 4096 x 2160 |
| Flash: | Auto Flash Flash ON Flash OFF Slow Sync Red-eye Reduction Front Curtain Sync Rear Curtain Sync |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Mirrorless Camera |
| Lens Mount: | Micro Four Thirds |
| Digital Zoom: | 4x |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC UHS-I) Secure Digital Extended Capacity (SDXC) Secure Digital High Capacity (SDHC UHS-I) Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |
| Dimensions | |
| Height: | 93.5 mm |
| Width: | 132.8 mm |
| Depth: | 83.8 mm |
| Weight: | 480 g |