Lenovo 10AF0005US Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 10AF0005US |
| Processor | |
| Cache Size: | 8 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Processor Speed: | 3.10 GHz |
| Memory | |
| Max System Memory: | 16 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/600 |
| Interface Connection: | 6 x USB 3.0 VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes DisplayPort Yes |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 1 TB |
| Display | |
| Display Size: | 23 in |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n Gigabit Ethernet Bluetooth Yes |
| Dimensions | |
| Height: | 21.7 in |
| Width: | 22.4 in |
| Depth: | 9.7 in |
| Weight: | 25.53 lbs |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | All-in-One Computer |