Lenovo 30141FU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 30141FU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Cache Size: | 512 kB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Max System Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Interface Connection: | 6 x USB 2.0 VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line Out Yes |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 6.80" |
| Width: | 6" |
| Depth: | 0.80" |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Nettop Computer |
| Parent Retsku: | B0035JYYJQ |