Lenovo 8910AHU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 8910AHU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.80 GHz |
| Cache Size: | 3 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Max System Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Memory Socket: | 4 Total/3 Free |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Interface Connection: | 8 x USB 2.0 eSATA Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes DisplayPort Yes |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 3.90" |
| Width: | 12.48" |
| Depth: | 14" |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |