Lenovo 9144D1U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 9144D1U |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Sempron |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Cache Size: | 256 kB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Storage | |
| Included Drives: | Combo Drive CD-RW/DVD-ROM |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| System | |
| Interface Connection: | RJ-45 Network |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Case | |
| Chassis Style: | Desktop |