Wyse 90214107L Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Wyse |
| SKU: | 90214107L |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Embedded with SP2 |
| Case | |
| Chassis Style: | Desktop Slimline |
| Processor | |
| Processor Speed: | 800 MHz |
| System | |
| Interface Connection: | 3 x USB 2.0 DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line Out Yes |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 7.90" |
| Width: | 1.80" |
| Depth: | 7.10" |
| Additional Specifications | |
| Base Warranty: | 976 |
| Product Type: | Thin Client |
| Frequency Band: | Dual-video support using optional DVI-I to DVI-D plus VGA-monitor splitter cable |
| Software Included: | Microsoft Internet Explorer 6.0 Media Player RDP 5.2 Citrix ICA 8.0 Sun SGD 4.2 CA eTrust Antivirus Adobe Plug-ins: Acrobat Reader Flash Player Shockwave |
| Product Model: | V90L |
| Brand Name: | Wyse |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Number of USB Ports: | 3 |
| Audio Line Out: | Yes |
| Total Number of USB Ports: | 3 |
| Number of USB 2.0 Ports: | 3 |
| Product Line: | Winterm |