| Basic Info |
| Brand: | Equator |
| SKU: | WC3203 |
| Specifications |
| Tub Material: | Stainless Steel |
| Warranty for Residential Use: | 1 Year |
| Warranty for Commercial Use: | 90 Days |
| Color Class: | White |
| Noise Level: | 53 dBA |
| Design: | Compact |
| Exterior Width: | 22" |
| Hard Food Disposer: | No |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Electronic Controls: | Yes |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | No |
| Control Style: | Full Console |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | No |
| Cycles: | 6 |
| Depth: | 17.20" |
| Height: | 19.70" |
| Width: | 21.70" |
| Type: | Countertop |
| Capacity: | 6 Place Settings |
| Display Type: | LED |
| Color: | White |