KitchenAid KDTE404DSP Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | KitchenAid |
| SKU: | KDTE404DSP |
| Specifications | |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Noise Level: | 42 dBA |
| Delay Wash: | Yes |
| Options: | 6 |
| Quick Wash: | No |
| series: | Pro Line Series |
| Exterior Width: | 24" |
| Hard Food Disposer: | No |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | No |
| Cutlery Tray: | No |
| Control Style: | Fully Integrated |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | No |
| Cycles: | 6 |
| Depth: | 27.5" |
| Height: | 34.5" |
| Width: | 23.875" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 15 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Stainless Steel |