Asus 1005HABRBLU005S Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | 1005HABRBLU005S |
| System | |
| Laptop Type: | Netbook/Ultra Portable |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.6 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 |
| Display | |
| Display Size: | 10.1 in |
| Max Resolution: | 1024 x 600 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam |
| Dimensions | |
| Weight: | 2.9 lbs |