Asus 90NGJA4213236GQL150T Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | 90NGJA4213236GQL150T |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | Mouse |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x 15-pin Mini D-Sub VGA 1 x Mini-phone S/PDIF/Headphone 1 x Mini-phone Microphone 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x IEEE 1394 - FireWire 1 x HDMI 1 x eSATA 1 x mini-DIN S-Video 1 x DVI |
| Slots: | ExpressCard Secure Digital (SD) Card MultiMediaCard (MMC) miniSD Card xD-Picture Card Memory Stick Memory Stick PRO Memory Stick Duo Memory Stick PRO Duo |
| Display | |
| Display Size: | 15.40 in |
| Display Type: | Color Shine |
| Max Resolution: | 1680 x 1050 |
| Video Chipset: | nVIDIA GeForce 8600GT |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 200 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.0 |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Number of Cells: | 8-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Ultimate |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 14.10" Width x 10.20" Depth |
| Weight: | 5.60 lbs |
| Width: | 14.1 in |
| Depth: | 10.2 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Dimensions: | 14.10" Width x 10.20" Depth |
| Video Memory: | 512 MB |