Asus 90NLJA4332B33EQL250Y Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | 90NLJA4332B33EQL250Y |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.83 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Bus Speed: | 667 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x DVI 1 x VGA 1 x Mini-phone Microphone 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 4 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x Mini-phone Headphone |
| Slots: | ExpressCard MultiMediaCard (MMC) Secure Digital (SD) Card miniSD Card xD-Picture Card Memory Stick Memory Stick PRO Memory Stick Duo Memory Stick PRO Duo |
| Display | |
| Display Size: | 15.40 in |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Display Type: | LCD Display w/ Glossy Screen |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Installed Video Memory: | 128 MB |
| Video Chipset: | ATi Radeon X2300 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 120 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3u IEEE 802.11b/g Bluetooth 2.0 |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.38" Height x 14.17" Width x 10.24" Depth |
| Weight: | 5.80 lbs |
| Height: | 1.4 in |
| Width: | 14.2 in |
| Depth: | 10.2 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 667 MHz |
| Dimensions: | 1.38" Height x 14.17" Width x 10.24" Depth |
| Video Memory: | 128 MB |