Asus 90NNJA5432856CQL350Y Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | 90NNJA5432856CQL350Y |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.83 GHz |
| Bus Speed: | 667 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | Mouse |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 5 x 4-pin Type A USB 1 x HDMI 1 x eSATA 1 x RJ-45 Network 1 x RJ-11 Modem 1 x IEEE 1394 - FireWire |
| Slots: | ExpressCard |
| Display | |
| Display Size: | 17 in |
| Max Resolution: | 1440 x 900 |
| Video Chipset: | ATi HD 3470 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Home Premium |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.50" Height x 15.80" Width x 12" Depth |
| Weight: | 7.90 lbs |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 15.8 in |
| Depth: | 12 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 667 MHz |
| Dimensions: | 1.50" Height x 15.80" Width x 12" Depth |
| Video Memory: | 256 MB |