Fujitsu FPCM210310 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM210310 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core Solo |
| Processor Speed: | 1.20 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 1 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | Stylus StickPoint Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x Display 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 1 x Mini-phone 1 x Docking 1 x DC Power Input |
| Slots: | CardBus Type II Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 8.90 in |
| Display Type: | Transmissive LCD |
| Max Resolution: | 1280 x 768 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 950 |
| Storage | |
| Included Drives: | Not Included |
| Hard Drive Capacity: | 30 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3ab IEEE 802.11a/b/g |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes |
| Battery Life: | 3.25 Hour |
| Green Compliance: | EPEAT Silver |
| Number of Cells: | 3-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.46" Height x 9.13" Width x 6.57" Depth |
| Weight: | 2.2 lbs |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 9.1 in |
| Depth: | 6.6 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Drive Controllers: | IDE (Ultra ATA/100) |
| Audio Codec: | Sigmatel ST9228 |
| System Chipset: | Intel 945GMS Express |
| Video Bus: | PCI Express x16 |
| Video Integration: | Motherboard |
| Max Shared Video Memory: | 224 MB |
| Intel Model: | U1400 |
| Dimensions: | 1.46" Height x 9.13" Width x 6.57" Depth |
| Video Memory: | 128 MB Shared |