Fujitsu FPCM23451 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM23451 |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Athlon II |
| Processor Speed: | 1.70 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Netbook PC |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card Memory Stick |
| Display | |
| Display Size: | 11.6 in |
| Display Type: | Crystal View LED Backlight |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Video Chipset: | ATi Mobility Radeon HD 4225 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 5.50 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star EPEAT Silver |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional |
| Dimensions | |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 11.2 in |
| Depth: | 8.1 in |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | 896 MB Semi-shared |