Fujitsu FPCM35352 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM35352 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo Mobile |
| Cache Size: | 3 MB |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Processor Speed: | 1.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet |
| Input Devices: | Pen (Stylus) |
| Interface Connection: | 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x RJ-45 Network 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Dock 1 x Mini-phone Headphone 1 x Mini-phone Microphone 1 x Infrared 1 x DC Power Input |
| Slots: | PC Card Type II Memory Stick Memory Stick PRO Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Display Type: | Active Matrix LCD (TFT) |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 4500 MHD |
| Display Size: | 12.10 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 80 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100/1000 Mbps) Wireless Ethernet - IEEE802.11 Draft N Wireless Ethernet - IEEE802.11a Wireless Ethernet - IEEE802.11b Wireless Ethernet - IEEE802.11g |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Green Compliance: | Yes |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes |
| Battery Life: | 7.50 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 12.8 in |
| Depth: | 8.7 in |
| Weight: | 3.5 lbs |
| Dimensions: | 1.25" Height x 12.80" Width x 8.70" Depth |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Tablet PC Edition 2005 |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Dimensions: | 1.25" Height x 12.80" Width x 8.70" Depth |
| Video Memory: | Shared |