Fujitsu FPCM43726 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM43726 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo Mobile |
| Cache Size: | 3 MB |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 |
| System | |
| Slots: | Memory Stick SD Card Type I PC Card Type II PC Card xD-Picture Card |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 3 x 4-pin Type A USB 2.1 - USB 1 x Infrared 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 1 x mini-DIN S-Video 1 x Mini-phone Audio Out 1 x Mini-phone Audio In 1 x 4-pin IEEE 1394 - FireWire 1 x External Display 1 x Dock 1 x DC Power Input |
| Display | |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 4500 MHD |
| Display Size: | 14.10 in |
| Display Type: | Crystal View |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam Fingerprint Reader |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3ab IEEE 802.11n |
| Battery Life: | 4.50 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.42 in |
| Width: | 12.36 in |
| Depth: | 9.25 in |
| Weight: | 4 lbs |
| Dimensions: | 1.42" Height x 12.36" Width x 9.25" Depth |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.42" Height x 12.36" Width x 9.25" Depth |