Fujitsu XBUYS710W7003 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | XBUYS710W7003 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Input Devices: | TouchPad Pointstick |
| Slots: | ExpressCard Memory Stick Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 14 in |
| Display Type: | Anti-glare LED Backlight |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator HD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 5.50 Hour |
| Green Compliance: | EPEAT Gold Energy Star |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional |
| Dimensions | |
| Weight: | 5.10 lbs |
| Height: | 1.4 in |
| Width: | 13.4 in |
| Depth: | 9.7 in |