Sony VGNZ899GRB Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VGNZ899GRB |
| Memory | |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 1 x HDMI Digital Audio/Video 1 x Mini-phone Audio In 1 x Port Replicator 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x IEEE 1394 - i.Link 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB |
| Slots: | ExpressCard/34 Memory Stick PRO Memory Stick PRO Duo Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Max Resolution: | 1600 x 900 |
| Video Chipset: | nVIDIA Intel GeForce 9300M GS GMA 4500MHD |
| Display Size: | 13.1 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.1 |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 5.50 Hour |
| Green Compliance: | RoHS |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.31" Height x 12.40" Width x 8.30" Depth |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 12.4 in |
| Depth: | 8.3 in |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.31" Height x 12.40" Width x 8.30" Depth |
| Video Memory: | 1.96 GB |