RCA LED22B45RQD Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | RCA |
| SKU: | LED22B45RQD |
| Display Panel | |
| Viewable Size: | 21.5 in |
| Contrast Ratio: | 1000: 1 |
| Diagonal Screen Size: | 22 in |
| Response Time: | 5 ms |
| Broadcast Standards | |
| Broadcast Format Supported: | 1080p (HDTV) 720p (HDTV) 1080i (HDTV) |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus |
| Physical Specifications | |
| Depth Without Stand: | 1.8 in |
| Height: | 14.6 in |
| Width: | 20.8 in |
| Depth: | 6.5 in |
| Weight: | 8.8 lbs |