| Basic Info |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | UN50H6350AFXZA |
| Additional Specifications |
| Motion Interpolation Technology: | Clear Motion Rate 240 |
| PC Streaming: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Battery Include: | Yes |
| Weight with Stand (Approximate): | 31.50 lb |
| Product Series: | H6350 |
| Number of HDMI: | 4 |
| Media Player: | Yes |
| Internet Access: | Yes |
| Parent Retsku: | B00IWQP8HO |
| Number of USB Ports: | 3 |
| Standby Power Consumption: | 300 mW |
| Electronic Program Guide: | Yes |
| Product Model: | UN50H6350AF |
| Remote Control Included: | Yes |
| Brand Name: | Samsung |
| RMS Output Power: | 20 W |
| Operating Power Consumption: | 150 W |
| Parental Control: | V-chip |