Viking VDWU324SS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Viking |
| SKU: | VDWU324SS |
| Specifications | |
| Frequency: | 60 Hz. |
| Wattage: | 1400 Watts |
| ADA Compliant: | No |
| Condensate Dry: | Yes |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Noise Level: | 45 dBA |
| Delay Wash: | Yes |
| series: | 5 |
| Exterior Width: | 24" |
| Control Style: | Fully Integrated |
| Accepts Panels: | No |
| Amps: | 15 Amps |
| Cycles: | 6 |
| Volts: | 120 Volts |
| Depth: | 24" |
| Height: | 33.875" |
| Width: | 23.5625" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 14 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Stainless Steel |